בדים לריפוד הסלון

הסלון הינו בין החדרים החשובים ביותר בבית אשר משאיר את הרושם המרכזי ביותר על אורחים מבחוץ. על מנת לתת לסלון את המראה שראוי לו. אחת הדרכים הפופלאריות לחידוש מראה הסלון הוא  חידוש הספות באמצעות בדים לריפוד באיכות גבוהה . באופן זה, אין צורך להוציא אלפי שקלים על קניית ספות חדשות כאשר הספות הישנות עדיין בנויות היטב ויש צורך רק להחליף ולחדש את  הריפוד. המגוון הרחב של בדי ריפוד אותם ניתן להשיג כיום כולל אפשרויות מתחומים רבים. ביניהם ניתן למצוא סגנונות  חדשניים, רטרו מינימליסטיים ועוד.

בדים לריפוד הסלון

רקמה פרחונית

באמצעות בדים לריפוד עם רקמה פרחונית ניתן ליצור בחלל הסלון אווירה קסומה ורומנטית המעניקה תחושה רכה ועדינה  הרבה יותר רכה מהאווירה הטבעית שבו. באמצעות משחק עם גוון הבדים ניתן להגיע לתוצאות שונות, כדוגמת פרחים שמתאימים  לקירות כהים או בהירים, בתים מוארים יותר או פחות, פרחי קיץ, פרחי חורף ועוד.

מרקמים ועיטורים

עיטורים עדינים , פרחים המזכירים טפטים וכן שימוש במרקמים ייחודיים ודקים, כמו גם, קווים מעוגלים ומפותלים וריהוט המזכיר במידת מה בתי מלוכה..

בדים טבעיים

בדים טבעיים  ועבים מהווים סימן מובהק של שנות החמישים.  בדים אלו מביאים אל תוך הבית אווירה חמימה וביתית שמלאה באינטימיות. סגנון הריפוד המזוהה עם עיצוב זה  מכונה  Overstuffed  שמהווה מראה מסורתי וכבד. והוא למעשה מכסה את הרהיט כולו כך שלא ניתן לראות את רגליו או את המסעדים של הרהיט.

רטרו

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של חזרה לבדים רכים וטבעיים שמשלבים חוטי מתכת עדינים ביותר. שילוב זו מכונה טכנוטורה הכולל הרמוניה בין מבריק למט.

 

באטונאג

סגנון ריפוד שמקורו באנגליה ובספת "צ'סטרפילד". סגנון הבאטונג  משלב כפתורים וקונוסים של כפלים סביב כל אחד מהכפתורים. סגנון זה לאחד המפוארים ביותר בתחום הרפדות ובשנים האחרונות ניתן למצוא אותו על גבי מספר גובר של רהיטים. בעבר היה נהוג לבצע טכניקה ייחודית זו רק בעור.

ג’קרד

הג’קרד הינו בד ריפוד חזק עשוי ברובו מפוליאסטר ונילון. זהו בד שטוח ללא שערות הקייםא במגוון רחב של דגומים וצבעים. בד סינתטי זה הינו קל יחסית לניקוי.

 

עורך ראשי
info@textilya.co.il