בדים לשימושים מיוחדים

מגוון רב של בדים משמשים לטקסטיל, ריהוט וכן שימושים תעשייתיים – במאמר זה נתאר בקצרה את כל הבדים הנפוצים ואת המאפיינים שלהם ליישומים שונים.

בדים לשימושים מיוחדים

בד תעשייתי
בד תעשייתי הוא בד שבדרך כלל עשוי סיבים מעשה ידי אדם כדוגמת פיברגלס, פחמן ו-סיבי ארמיד. הבד מכסה מגוון רחב של רוחבים, משקל ומבנה וזאת כדי לענות על יישום ספציפי.

בד פיברגלס
פיברגלס הוא חומר שבדרך כלל מורכב מסיבי זכוכית יפים מאוד ולעתים קרובות משמש בייצור מוצרים שונים כמו בד, חוטים, מבודדים או אובייקטים מבניים.

בד סינון
בד סינון ידוע כיעיל ביותר בשל הפונקציונליות שלו ואריכות ימיו. כמו כן, בד זה הינו בעל עמידות כימית גבוהה בטמפרטורות גבוהות. י

בד פחמן
בד פחמן משמש בדרך כלל ביישומים שונים כגון רפידות בלם, פני מטוסים, להבי טחנת רוח, מבנים ראשוניים ומשניים, קסדות מירוץ וכדומה. בשימוש נרחב ביישום וחלל, בד פחמן מספק דרגה מקסימלית של נוקשות במטוסים. בד זה מאופיין גם במגוון של תכונות כגון עמידות באש, יציבות דימנסלית, קלות משקל, חוזק גבוה וכו '.

בד ויניל
בד ויניל נוצר בדרך כלל עם פיגמנטים מייצבים אולטרה סגוליים ועל כן משמש ליישומים רבים אשר כרוכים בחשיפה ישירה לאור השמש.

בד מעורבב
בדים מעורבים הם קומפוזיציות של גדילים שחולצו בצורה כימיקלית או תעשייתית. בד מעורב מיוצר כמענה לצרכים של יישומים ספציפיים כדוגמת בד יוטה שמשמש שמסוגל להחזיק כל סוג של משקל.

בד קרואל
מגוון רחב של בדי crewel מגיעים מקשמיר בצפון מערב הודו. בגלל הרבגוניות שלו, בד קרואל משמש לייצור של וילונות, ריפודים, כריות, כיסויי מיטה וכן הלאה. בשל עמידותו ואריכות ימיו וכן האסתטיות הרבה בד זה שולט בשוק הבינלאומי.

בד מתיחה
בד מתיחה הוא בד שיכול להשתרע בכל ארבעת הכיוונים. בדים אלו משמשים בדרך כלל בבגדי ים. הם היו במקור בשימוש באמצע שנות 1980 על ידי מספר גדול של מעצבי אופנה. הכניסה לשוק המיינסטרים ההחלה בתחילת 1990 שבו החלו להשתמש בו להלבשת ספורט.

בד רפלקטיבי
בד רפלקטיבי מייצג בצורה הטוב ביותר את השימושיות הרבה של בדים בזכות החדשנות המתמדת בתחום המדע. בד רפלקטיבי ידוע ביכולתו לשקף את האור למרחק הרחוק ביותר ועל כן משמש לרוב לצרכי הדגשה והארה כדוגמת מחזירי אור באופניים, ג'קטים זוהרים וכד'.

עורך ראשי
info@textilya.co.il