וילונות בד

וילונות בד מעניקים מראה מרהיב לחדרי הבית ותורמים רבות לעיצוב הכללי של הבית. אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב וילונות הוא סוגו של הבד. כמובן שסוג הוילון, האביזרים הנלווים,ההדפסים וצורת התלייה חשובים אף הם, אך עם זאת, הבסיס הוא סוג הבד. אחד הדברים שמאפיינים את הבדים המשמשים לתפירת וילונות הוא עושר רב. לרוב, אלו הם אותם בדים המשמשים לביגוד ואף ריפוד. כמו כן, ניתן לשלב באותו הוילון מספר של סוגי בדים.השכלה מהירה בסוגי הבדים האפשריים לוילונות, תאפשר לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר לצרכיכם. במדריך זה נפרט מספר דוגמאות לבדים אשר לרוב משמשים לתפירת וילונות.

 

סוגי בדים לווילונות

בד משי – בד זה נחשב לאיכותי מאוד, במיוחד כאשר התפירה נעשית בעזרת חוטי סטן. משי ארוג לתוך בד טפטה יהיה בחירה טובה לחלונות ארוכים ווילונות רומאיים. בד המשי לוילונות יכול כולל 2 גרסאות: הדקיקה (סינית), והעבה. בד המשי כולל לרוב שילובים ותוספות כמו למשל פרחים, רקמות, וקשירות דקורטיביות.החסרונות בווילונות משי הוא הדהייה שלהם מהשמש וכן מחירם היקר.
כותנה – בד זה הינו בעל אפשרויות הגיוון המירביים עבור ווילונות. וילונות כותנה ניתנים לניקוי בקלות, אך צריך לזכור כי הם נראים הכי טוב כשהבד מסודר בקפידה. מחירם של וילונות כותנה זול יותר מאשר של וילונות משי. היתרון של בד זה הוא המגע הרך מראהו העדין והנטורליסטי. יתרון נוסף טמון ביכולת לצבוע בד זה בכל גוון אפשרי, ואף להדפיס ולרקום עליו. החיסרון בכותנה הוא עמידות נמוכה ורגישותו לקרינת השמש.
פשתן – השימוש בבד זה עבור וילונות הפך לפופולארי בשנים האחרונות. אריגה של סיבי פשתן אל תוך בד הפישתן יכולים ליצור מראה מעודן. מחירם של וילונות פשתן שווה לכל נפש. הם מתאימים יותר לחדרים פחות רשמיים ומומלץ מאוד לנקות אותם רק באמצעות ניקוי יבש.
צמר – אין וילון ש"יושב" טוב יותר מאשר וילונות צמר. כמו בד המשי, גם וילון צמר נראה מעולה כאשר צובעים אותו. טווח המחירים תלוי במספר משתנים מכיוון וצמר מופק לא רק מכבשים אלא מגגון של חיות. צמר הוא גם בד אשר סופג לחות ולכן אינו מהווה בחירה טובה לאזורים בעלי לחות כבדה. ניקוי וילונות צמר נעשה בניקוי יבש.
אורגנזה– בד סינתטי שהפך לפופולארי ביותר בעיצוב וילונות. בד זה קיים במגוון עצום של שקיפויות, צבעים, גימורים ומרקמים. בדי האורגנזה לוילונות מאופיינים במראה קל ואוורירי המאפשר מעבר של אור מעודן ומרוכך. לבד האורגנזה מראה מעין “מקומט”, והוא נפוצות במיוחד בגימורים מבריקים ובגווני כסף וזהב.
וילונות סינטטיים – ניילון ופוליאסטר הם סוגי הבדים אשר מתאימים לקטגוריה זו אך חסרונם הוא במראה שלהם. יתרונם המרכזי הוא שהם לעולם לא יתרחבו או יתכווצו כמו בדים שעשויים מסיבים טבעיים.

עורך ראשי
info@textilya.co.il