סוגי בד כפתרונות הצללה לחצר

מחפשים אחר הפתרון האידיאלי להצללת החצר שלכם? להלן סוגי הבדים האופטימליים אשר משמשים להצללה.

יריעות צל

המונח יריעות צל מהווה הגדרה כללית למגוון רב של סוגי בדים. אחד הבדים המומלצים ביותר הוא אריגי  COVERIT שמאופיינים בטכנולוגיה חדשה שמאפשרת ליריעת הבד לחזור למצבה הראשוני ולהישאר מתוחה גם אחרי ר משב רוח חזק ועז במיוחד. יריעות מסוג זה נועדות להצללה קבועה הן בגינות פרטיות והן בגינות ציבוריות ועומדות בתקן הישראלי 5093 לעמידות אש.

תקן 5093 הינו דרישה אגף הכבאות וכן של משרד החינוך בכל הקשור לשימוש ביריעות צל להצללה קבועה בגינות ציבוריות, גני משחקים, מוסדות חינוך וכד'. לאילו הרוצים להצליל גינה פרטית מומלץ על יריעות צל אלו אשר הינם בעלי עמידות גבוהה למשך שנים ארוכות.

בדי סוככים

אפשרות נוספת להצללה הינה  בדי סוככים שונים . בדי הסוככים האידיאליים הם אלו אשר מתאפיינים בעמידות רבה כנגד שמש וגשמים. בין בדים אלו תוכלו למצוא צלונית המיוצרת מבד פוליאסטר  וכן צלונית המיוצרת מ-פי.ו.סי  אטום.לרוב, בדים אלו כוללים  נוגדי קרינה ומצופים בחומר ייעודי שמעניק הגנה רבה נגד קרינה.

במידה ואתם מחפשים להתקין סוכך קבוע שמותאם לכל עונות השנה, אנו ממליצים לכם להשתמש בצלוניות המיוצרות מ-פי.ו.סי אשר מתאפיינות ביכולת עמידות מקסימאלית מפני נזקי מזג האוויר לאורך כל השנה. דוגמא טובה הם בדי ה-פי.וי.סי של חברת MEHLER הגרמנית מיוצרים מיריעות תלת שכבתיות, מוגני UV וחסיני אש לפי כל הדרישות המחמירות של התקן האירופי.

אם אתם בוחרים בסוככי זרועות שמותאמים לקירוי חצרות בחודשי הקיץ, מומלץ שתיבחרו בבדי דראלון שעשויים מבד עם אריגה צפופה ביותר ולכן הוא נחשב לבד איכותי במיוחד. בדים אלו כוללים ציפוי טפלון בצביעה דו צדדית. כמו כן בדים אלו מגנים  מצד אחד על חשיפה של קרני השמש ומצד שני לא יוצרים את "אפקט החממה".

את בדי הדראלון מייצרות חברות אירופאיות שמתמחות בתחום ואשר נחשבות לבין הטובות ביותר בעולם.

דוגמא לבדים אלו הם הבדים של חברת SATTLER האוסטרית-גרמנית. בדים אלו מאופיינים באריגה עם חוטים אקריליים (דראלון) וידועים ברחבי העולם כאיכותיים ועמידים למשך שנים רבות. בדים אלו עוברים טיפול מיוחד נגד פטריות ועובש והינם בעלי תקן  UV נגד קרינת השמש.

 

 

 

עורך ראשי
info@textilya.co.il